Püspöki hivatal, munkatársak

Hivatali idő:

H–CS: 8.30–16.30

P: 8.30–14.00

Cím: H-1125 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 24.

Tel: +36-1-394-2335

Mobil: +36-20-824-4111

E-mail: eszaki.kerulet@lutheran.hu

Heinczinger Orsolya irodavezető

2020. október 19-től az Északi Egyházkerület irodavezetőjeként dolgozom a Szilágyi Erzsébet fasori püspöki hivatalban.

Nagybörzsönyből származom. Férjemmel és gyermekeimmel Budapesten élünk, 2004 óta a budavári gyülekezet tagjai vagyunk. Itt 2012 óta presbiterként, 2018 óta felügyelőként szolgálok. Végzettségem idegenforgalmi üzemgazdász.

Adminisztratív és szervezési tapasztalatommal, az evangélikus egyház iránti elkötelezettségemmel igyekszem Tamás püspök szolgálatát és az egyházkerület működését támogatni.

E-mail: orsolya.heinczinger@lutheran.hu

Ittzés-Venásch Eszter püspöki referens

2022. november 2-a óta dolgozom püspöki referensként dr. Fabiny Tamás püspök úr mellett.

Családommal Budapesten élek, a kelenföldi gyülekezet tagjai vagyunk. Az ELTE Bölcsészettudományi Karán szereztem diplomát. A szövegek, dokumentumok kezelésében, értelmezésében, gondozásában

itt megszerzett tudásommal igyekszem segíteni a püspök úr mindennapi munkáját.

Németh Brigitta gondnok–háziasszony

2020. január 23. óta vagyok az északi püspöki hivatal gondnoka és háziasszonya. Emellett segítem a munkatársak mindennapjait és az épületben helyet kapó kápolna és a hozzá tartozó gyülekezet életét.

Budapesten születtem. Egy testvéremmel és szüleimmel Budakeszin laktam. Kereskedelmi végzettségem van, hosszú évekig kereskedelemben is dolgoztam. 2007-től egy magán egészségügyi cégnél értékesítési asszisztens voltam, az utóbbi öt évben pedig egyéni vállalkozóként a saját vállalkozásomat építgettem.

E-mail: brigitta.nemeth@lutheran.hu

Somogyi András gondnok–gépkocsivezető

2020. január 23. óta párommal segítjük a kollégák munkáját, hogy gördülékenyebbek legyenek a hivatal mindennapjai. Korábban tizenkét évig bútorasztalosként dolgoztam. Főbb feladataim az épület karbantartási munkáival és állagmegóvásával kapcsolatosak, ezen kívül különböző beszerzések elvégzése. Fabiny püspök úr személyi sofőrje is vagyok.

Mobil: +36 20 404 6139

E-mail: andras.somogyi@lutheran.hu

Nagy Ádám püspöki titkár

2019. szeptembere óta gyakornokként dolgoztam a püspöki hivatalban, 2022. szeptember 1-től püspöki titkárként. Az Evangélikus Hittudományi Egyetemen végeztem, osztatlan teológus-lelkész diplomát szereztem. 2022. június 18-án Fabiny Tamás püspök úr lelkésszé avatott. Püspöki titkárként sokrétű feladatkörben segítem Tamás püspök szolgálatát.

E-mail: adam.nagy@lutheran.hu

Gregersen-Labossa Mátyás gyakornok

Ötöd éves teológus-lelkész szakos hallgató vagyok az Evangélikus Hittudományi Egyetemen. Szombathelyen születettem, de több éve már Budapesten élek. Gyakornoki munkámmal Püspök urat és a hivatal munkatársait igyekszem segíteni szervezésekben, irodai és informatikai (média) munkákkal.

E-mailmatyas.gregersenlabossa@lutheran.h

Angyal-Cseke Csaba gyakornok

Komáromban születtem, és jelenleg az Evangélikus Hittudományi Egyetem negyedéves
teológus-lelkész szakos hallgatója vagyok. 2021 ősze óta gyakornokként adminisztratív és
teológiai munkámmal segítem Fabiny Tamás püspök úr, az egyházkerület és a püspöki hivatal
sokrétű szolgálatát.

Szilágyi Erzsébet fasor 24.
Magyarország
47° 30' 57.8196" N, 18° 59' 55.3128" E