Pályázat püspöki titkári pozícióra

Létrehozva: 2018.02.14. 08:18, frissítve: 2018.02.14. 14:26
Forrás: Északi Evangélikus Egyházkerület
Budapest – A Magyarországi Evangélikus Egyház Északi Egyházkerülete nyílt pályázatot hirdet püspöki titkár (felsővezetői asszisztens) munkakör betöltésére. A püspöki titkár közvetlen felettese dr. Fabiny Tamás püspök.

A munkakörbe tartozó főbb feladatok

Az északi egyházkerülethez kapcsolódó gyülekezeti és intézményi, valamint országos ügyek intézése a püspök által meghatározott körben, ezen belül különösen is

• az egyházkerület gyülekezeteivel és intézményeivel való kapcsolattartás;
  • gyülekezeti szolgálatok, egyházkerületi rendezvények technikai előkészítése, koordinálása és részvétel megvalósításukban;
  • kommunikációs feladatok ellátása (sajtóközlemények, tudósítások, egyházkerületi honlap és egyéb kiadványok, fotózás);
  • személyi titkári feladatok ellátása;
  • IT és műszaki megoldások kezelése a Püspöki Hivatalban.

A munkavégzés helye: Északi Egyházkerület Püspöki Hivatala (1125 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 24.).

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő – a gyülekezeti szolgálatok esetében rendszeres, előre egyeztetett esti és hétvégi munkavégzéssel is. A három hónap próbaidőt követően határozatlan idejű munkaviszonnyal járó munkakör azonnal betölthető.

Bérezés megegyezés szerint, szolgálati lakás a munkavégzés helyszínén rendelkezésre áll. A Magyarországi Evangélikus Egyház minden dolgozója számára előnyös, béren kívüli juttatási csomagot kínál.

Elvárt kompetenciák

• nagyfokú rugalmasság, hatékony munkavégzés önállóan és csapatban
  • jó kommunikációs készség írásban és szóban
  • egyházismeret és bizalmas információk kezelésére való készség
  • erős informatikai jártasság
  • B kategóriás jogosítvány
  • tárgyalási szintű angol és/vagy német nyelvtudás

A munkakör jellegéből adódóan elsősorban férfiak jelentkezését várjuk.

Előnyt jelent

• evangélikus egyháztagság
  • teológiai vagy jogi végzettség

Jelentkezés folyamatosan – legkésőbb 2018. március 5-ig – a kinga.pap@lutheran.hu címen az egyházkerület tanácsosánál, ahova további kérdéseikkel is fordulhatnak. A kizárólag elektronikus úton benyújtandó pályázat tartalma:

• fényképes szakmai önéletrajz
  • motivációs levél
  • végzettségeket igazoló dokumentumok másolata
  • nyelvtudást igazoló dokumentumok másolata