Az evangélium: Istennek ereje

Létrehozva: 2018.02.22. 08:19, frissítve: 2018.03.21. 16:23
Szöveg: Magyar Evangéliumi Szövetség (Aliansz). Fotó: Mészáros Kálmán, Szeverényi János
Piliscsaba – Február 20-án az Aliansz Magyar Evangéliumi Szövetség rendezésében megtartották az idei teológiaiműhely-konferenciát a piliscsabai Béthel Evangélikus Missziói Otthonban. A résztvevők tíz felekezetből és több missziós társaságból érkeztek.

Az egész napos találkozó témája: evangéliummal formálni a világot. Szabados Ádám az Evangéliumi Fórum, Márkus Tamás András az Evangelikál Csoport Egyesület, Ember Illés a Felház mozgalom és Dani Eszter az Aliansz Magyar Evangéliumi Szövetség látását, tapasztalatát osztotta meg a jelenlevőkkel.

Korreferátumot tartott: dr. Kovács Géza baptista, Deák László evangélikus, dr. Khaled A. László metodista és Pintér Imre pünkösdi lelkipásztor, továbbá László Viktor a katolikus egyház, Piszter Ervin a Budapesti Autonóm Gyülekezet és Bánki Lajos a Golgota Keresztény Gyülekezet Egyesület részéről.

A Szuhánszky T. Gábor és Szeverényi János által szervezett találkozó igei mottója: „Nem szégyellem az evangéliumot, hiszen Istennek ereje az, minden hívőnek üdvösségére, elsőként zsidónak, de görögnek is.” (Róm 1,16)