Az újonnan megválasztott megyei elnökségek tanácskoztak északon

• Notice: Undefined index: und include() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/sites/eszak.lutheran.hu/themes/eszakill/templates/node/node--view--hirdetesek--block-hirdetes.tpl.php 11 sor).
Létrehozva: 2018.06.14. 08:28, frissítve: 2018.06.14. 11:11
Szöveg és fotó: Veres K. Csenge, Csűry Csaba
Budapest – Az Északi Evangélikus Egyházkerület következő hatéves ciklusra megválasztott egyházmegyei elnökségei (MET) 2018. június 5-én üléseztek. Az ülés legfőbb témái a missziói nap és az 1%-os kampány kiértékelése, a digitális szolgálati napló jövője és a soron következő, 2018. szeptember 28-ra Csömörre összehívott őszi közgyűlés előkészítése voltak.

A MET a közösen elfogyasztott ebédet követően a püspöki hivatal kápolnájában kezdődött Keczkó Pál esperes áhítatával. Az ülés az újonnan megválasztott tisztségviselők köszöntése után egy bemutatkozó körrel folytatódott.

A megbeszélésen előkerült az egyházkerületi szabályrendelet előkészítése, melyet követően Fabiny Tamás püspök számolt be iraki útjáról. Előkészítették az augusztus 29–31. között megrendezendő munkaévkezdő lelkészkonferencia programját. Az ülés végén a lelkészi mozgásokról, az üres szolgálati helyekről esett szó, és elfogadták az egyházkerület munkatervét.