Kormányszintű egyeztetés az evangélikus egyházzal

• Notice: Undefined index: und include() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/sites/eszak.lutheran.hu/themes/eszakill/templates/node/node--view--hirdetesek--block-hirdetes.tpl.php 11 sor).
Létrehozva: 2018.06.22. 14:31, frissítve: 2018.06.22. 14:34
Szöveg: Magyarországi Evangélikus Egyház, Evangélikus Információs Szolgálat; Fotó: Csűry Csaba
Budapest – 2018. június 22-én, csütörtökön Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes látogatást tett a Magyarországi Evangélikus Egyház vezetésénél. Az állami vezetőt Fabiny Tamás elnök-püspök és Prőhle Gergely országos felügyelő fogadta.

Semjén Zsolt tájékoztatást adott az ország aktuális helyzetéről és a kormány egyházpolitikájáról. A felek áttekintették az evangélikus egyház aktuális kérdéseit, beleértve annak nemzetközi kapcsolatrendszerét és azt a tevékenységet, amelyet az evangélikus egyház a határon túli magyarok körében és a roma közösségekben végez. A vezetők közös prioritásként emelték ki a keresztényüldözés elleni összefogás fontosságát és a közel-keleti és afrikai keresztények szülőföldjükön maradásának segítését.

Kifejezték szándékukat, hogy kétoldalú szerződés keretében rögzítsék a Magyarországi Evangélikus Egyház és Magyarország Kormánya közötti együttműködés részleteit. A megállapodás előkészítése 2018 szeptemberében szakértői szinten folytatódik.