Lelkészakadémia - Április - A keresztség teológiája, spiritualitása

Létrehozva: 2017.02.13. 12:25, frissítve: 2017.02.13. 12:39
„Akik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöttétek magatokra” A keresztség teológiája – spiritualitása. Dr. Szabó Lajos, Dr. Fazakas Sándor. Jelentkezési határidő: 2017. április 10.

Révfülöp, 2017. április 23-26.

Dr. Szabó Lajos, Dr. Fazakas Sándor

A kurzus során a keresztség rendszeres teológiai és etikai vonatkozásainak tisztázásával indítunk a reformátorok vonatkozó tanításának felelevenítése kapcsán. A keresztség szentségének ekkléziológiai aspektusai (pl. egyháztagság kérdése), valamint ökumenikus vonatkozásai nem kerülhetik el figyelmünket (pl. keresztség kölcsönös elfogadása, újrakeresztelkedés problémája, legújabb ökumenikus konszenzuskeresés stb.). Gyülekezetpedagógiai, gyülekezetvezetési, liturgiai és egyházfegyelemi szempontokon túl sor kerül keresztelési áldások, elmélkedések, meditációk, imádságok bemutatására, teológiai és spirituális tartalmuk bemutatására és gyakorlati alkalmazhatóságuk keresésére. Ezen ismeretek birtokában nemcsak jobban megérthetjük keresztelési gyakorlatunkat, hagyományainkat, de bizonyos kérdések átértékelésre is kerülhetnek, amelyek birtokában bátrabban lehet élni a szentségben rejlő teológiai-etikai és lelki-spirituális lehetőségekkel a gyakorlati lelkészi szolgálat során.

Jelentkezési határidő: 2017. április 10.

Rovat: Események
vasárnap, 2017, április 23