Lelkészakadémia - November - A szembenállástól a közösségig

Létrehozva: 2017.02.13. 12:41, frissítve: 2017.02.13. 12:42
A szembenállástól a közösségig. Dr. Fabiny Tamás és meghívott ökumenikus előadók. Jelentkezési határidő: 2017. november 6.

Révfülöp, 2017. november 19-22.

Dr. Fabiny Tamás, meghívott ökumenikus előadók

A kurzus a 2016 elején megjelent, A szembenállástól a közösségig – evangélikus–római katolikus közös megemlékezés a reformációról c. kötet megközelítését figyelembe véve kíván foglalkozni a múlt közös feldolgozásával, a párbeszéd eddigi eredményeinek megismerésével, a közös emlékezés lehetőségével és a közösség útjában álló akadályok lebontásának kihívásaival. Irányt mutathat számunkra a 2016. október 31-i lundi találkozó, ahol Ferenc pápa a Lutheránus Világszövetség vezetőivel vett részt közös bűnbánati liturgián, és megfogalmazódott az úrvacsorai közösség iránti kölcsönös vágyakozás is. A lundi liturgia számos elemét felhasználták az ökumenikus imahét itthoni nyitóistentiszteletén.
            Az előadások, a közös feldolgozások és beszélgetések lehetőséget adnak arra, hogy betekintést nyerjünk az egyházak közötti teológiai és egyházkormányzati párbeszédbe, valamint
megvitassuk saját ökumenikus helyzetünket gyülekezeti összefüggésben a reformáció kezdetének 500. évfordulóján. Hogyan gondolkodunk és tanítunk egymásról és természetesen mások összefüggésében magunkról?

Jelentkezési határidő: 2017. november 6.

Rovat: Események
vasárnap, 2017, november 19