Pásztorlevél hivatás vasárnapjára

• Notice: Undefined index: und include() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/sites/eszak.lutheran.hu/themes/eszakill/templates/node/node--view--hirdetesek--block-hirdetes.tpl.php 11 sor).
Létrehozva: 2017.04.24. 16:02, frissítve: 2017.04.25. 15:45
Püspöki Tanács körlevele a Jó Pásztor és a hivatás vasárnapja kapcsán.

Kedves Testvérek!

Húsvét után feltámadott Urunk jó pásztorként keresi az övéit, hogy elhívja, felkészítse és kiküldje őket a szolgálatra.

A mai vasárnapon, amelyet a hivatás vasárnapjaként hirdetünk meg egyházunkban, kérjük gyülekezeteinket, hogy a kapott ének és imaszövegek segítségével is könyörögjünk azért, hogy minél többen meghallják és elfogadják a hívó szót, különösen a lelkészi szolgálatra.

Az Evangélikus Hittudományi Egyetem Hívás egyházi szolgálatra című füzete is segítheti a tájékozódást és a döntést.

Jézus Krisztus így biztat minket: „Kérjétek az aratás Urát, hogy küldjön munkásokat az aratásába.” (Mt 9,38)

Erős vár a mi Istenünk!

Budapest–Győr, 2017. április 30.

Fabiny Tamás                                     Gáncs Péter                                        Szemerei János

püspök                                                 püspök                                                 püspök

Az Evangélikus Hittudományi Egyetem szórólapjának megtekintéséhez kattintson ide vagy a képre.

Az Evangélikus Hittudományi Egyetem szórólapja.

Csatolt állományok: EHE lelkesztoborzo szorolap.pdf -
Rovat: Közlemények