Ahol nem egyszerű kereszténynek lenni – Fabiny Tamás az iraki felszabadított keresztény közösségekről | Videó

Létrehozva: 2017.06.07. 09:43, frissítve: 2017.06.27. 15:00
Szöveg: evangelikus.hu, videó: Echo Televízió
Mindenhol voltak olyan keresztény családok, amelyek befogadták a menekülni kényszerült keresztényeket – fogalmazott az Echo Televízió pünkösdhétfői műsorában az evangélikus püspök.

Mint arról már korábban az evangelikus.hu oldalon beszámoltunk, Fabiny Tamás az iraki felszabadított keresztény közösségeknél járt. Az Echo Televízió pünkösdhétfői interjújában az evangélikus püspök iraki tapasztalatait osztotta meg a nézőkkel, valamint kitért arra is, hogy az ottani közösségeket a a Lutheránus Világszövetség és az Ökumenikus Segélyszervezet milyen formában segíti.

A Lutheránus Világszövetség alelnöke az iraki keresztények helyzetéről és elszánásáról is beszélt, valamint beszámolt a templom újraszenteléséről. Az interjúban a püspök kitért arra is: öröm, hogy az iraki üldözöttek mára szabadon tudják megélni az istentiszteleteket. A püspök az újjáépítéssel kapcsolatban elmondta, hogy pünkösd az egyház születésnapja, mely az iraki keresztényeknek ma az újjászületés ünnepe is.

Videó: