Újabb lelkészek tettek sikeres parókusi vizsgát az Északi Evangélikus Egyházkerületben

Létrehozva: 2013.11.28. 08:20, frissítve: 2013.11.28. 08:32
Budapest – Az Északi Egyházkerület Püspöki Hivatala által meghirdetett 2013 őszi parókusi alkalmassági vizsgálatra két beosztott lelkész jelentkezett: Csadó Balázs, az Irsai Evangélikus Egyházközség, valamint Kovács Viktor, az Evangélikus Teológus Otthon beosztott lelkésze. 2013. november 26-án, a szóbeli meghallgatáson, a törvényben foglaltak alapján négy fős bizottságok előtt bizonyíthatták alkalmasságukat a lelkészek: a püspök, az esperes, a felügyeletet végző lelkész, illetve az egyházközségi felügyelő előtt. Szöveg és fotó: Horváth-Hegyi Áron

Kovács Viktort Fabiny Tamás püspök, Bence Imre esperes, Blázy Árpád lelkész és Ittzés András, a kelenföldi gyülekezet egykori felügyelője vizsgáztatta, Csadó Balázst pedig Fabiny Tamás püspök, Krámer György esperes, Túri Krisztina lelkész és Motyovszki Mátyás, az irsai gyülekezet felügyelője.

A bizottság először az öt - október vége határidővel beadott - írásbeli munkáról beszélgetett a jelöltekkel, melyek a következők voltak:

1. A gyülekezet/intézmény SWOT analízise
  2. Böjti  igehirdetés
  3. Esketési igehirdetés
  4. Konfirmációi óravázlat
  5. Előadás Reformáció és kultúra címmel

Ezt követően szituációkban megfogalmazott tételek alapján hangoztak el kérdések, amelyek a teológiai tudás gyakorlatban való alkalmazását boncolgatták.

A vizsgáztatás eredményeképpen dr. Fabiny Tamás püspök két parókuslelkészi oklevelet adott át: Csadó Balázsnak és Kovács Viktornak.

Így nevezettek bekerültek a parókusi jogkörrel felruházható lelkészek sorába. Isten kísérje szolgálatukat egyházunkban!