Mint a mesében – Kelenföldiek gyülekezeti hétvégéje Balatonszárszón

• Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3738 sor).
  • Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3739 sor).
  • Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3740 sor).
Létrehozva: 2018.04.12. 10:05, frissítve: 2018.05.02. 16:38
Szöveg: Ittzés Ambrus, fotó: Rákóczy-Kiss Eszter
Balatonszárszó – Egy közösségi hétvégét az is elvisz a hátán, ha van Balaton-part, van napsütés és van gyerekzsivaj. De egy gyülekezeti hétvégétől azért többet vár az ember. És aki ott volt a kelenföldi gyülekezet balatonszárszói gyülekezeti hétvégéjén, meg is kapta ezt a pluszt.

Mit jelent ez a plusz? Először is természetesen lelki programokat: reggeli és esti áhítatokat és a vasárnapi istentiszteletet. De mire eljutottunk addig, hogy a Balaton-parton körbeállva elénekeltük az istentisztelet záróénekét, sok minden máson is túl voltunk. A gyerekek az úrvacsorára érkeztek vissza a kihelyezett gyerekbibliakörről, melyet ugyanabban a teremben tartottak, ahol szombat este az activityzést. Kinti programokból sem volt hiány: szombat délelőttre a kisifisek szerveztek akadályversenyt a gyerekeknek, vacsora előtt pedig ádáz frizbifocimeccs kerekedett a gyorsan beosztott két csapat között.

Az élvezetes programokért nemcsak a gyerekek voltak hálásak, hanem a szülők is, hiszen így sokkal többen tudtak részt venni a felnőtteknek szóló alkalmakon. Szombaton minden a mesékről szólt. Miután az Óperencián innen és túl névre keresztelt program játékain összerázódott a csapat, a varázsmesékről és azok szimbólumairól hallhattunk előadást. Délután pedig a meseterápiáról vagy a párkapcsolatokról szóló workshopon vehetett részt, aki éppen nem pingpongozott vagy Balatonföldvárra biciklizett át. Este a Bibliai mesealakok? című előadáson a mesék és a kereszténység összefüggéseiről volt szó. Voltak azért lazítósabb alkalmak is: péntek este moldvai táncház, szombaton borkóstoló várta az érdeklődőket.

És hogy mi kell még egy gyülekezeti hétvégéhez? Természetesen egy gyülekezet. És gyülekezeti tagok, akikkel le lehet ülni beszélgetni a napsütésben, akikkel együtt lehet hallgatni a gyerekzsivajt és akikkel együtt lehet énekelni az istentisztelet záróénekét a Balaton-parton: „Örök Isten, áldj meg minket!” Hálás vagyok, hogy minderre lehetőségünk volt ezen a hétvégén.

Képgaléria: