Énekkari találkozó volt Dabason

Létrehozva: 2018.04.24. 08:20, frissítve: 2018.05.02. 16:42
Szöveg és fotó: Kustra Csaba
Dabas – A Dél-Pest Megyei Egyházmegyében 2018. április 22-én, jubilate vasárnapján tartották az egyházmegye énekkarainak találkozóját. Ebben az esztendőben a dabasi templomban gyűltek össze a résztvevők és érdeklődők.

A jelenlévőket házigazdaként Balog Eszter lelkésznő köszöntötte, majd Győri Péter Benjámin esperes rövid áhítattal bátorította. A bevezető köszöntések után Hepp Éva egyházmegyei zenei felelős vezetésével az énekkarok szolgálata következett a helybeli Dabasról, Albertiből, Bényéről, Péteriből, Szolnokról és Maglódról. Minden énekkar három énekkel érzékeltette azt a munkát és szolgálatot, melyet a gyülekezetben ezen keresztül is végeznek. A nap zenei részének végén az énekkarosok közös énekként Praetorius Jubilate Deo című művét szólaltatták meg. A késő délutánba nyúló alkalom a személyes beszélgetéseket is elősegítő szeretetvendégséggel zárult. Köszönet a dabas-gyóni gyülekezetnek a vendéglátásért.