Családi nap Mandabokorban

• Notice: Undefined index: und include() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/sites/eszak.lutheran.hu/themes/eszakill/templates/node/node--view--hirdetesek--block-hirdetes.tpl.php 11 sor).
Létrehozva: 2018.09.24. 16:32, frissítve: 2018.09.25. 22:10
Szöveg: Zsarnai Krisztián, fotó: Nádasi Tamás
Nyíregyháza – Évtizedes hagyomány már, hogy minden év szeptemberében családi napra gyűlik össze Nyíregyháza és a környező bokortanyák népe a mandabokori gyülekezetben. Már hetekkel korábban sok ifjúsági és gyülekezeti tag azon dolgozott, hogy minden összeálljon a közel félezer fiatalt, időst és gyermekes családokat megmozgató programokban bővelkedő napra.

Voltak ügyességi, olykor emberpróbáló játékok, népi hagyományokat bemutató kiállítás, kézműves-foglalkozások, különböző hajfonástechnikákat bemutató fonoda, igazi ínyencségek, mint például kecskesajt- és mézbemutató.

Igazi kuriózum volt, és a gyermekek már nagyon izgatottan várták a nyíregyházi tűzoltókat, akik egy fergeteges habpartit rendeztek a kicsinyek számára. A finom, jó illatú, frissítő habban igazi „tombolda” kerekedett. Egy fiatal „vérbeli” fizikus pedig látványos fizikai kísérletekkel kápráztatta el a gyülekezetet, és tette vonzóvá a fizikát a lenyűgöző kísérletekkel.

Az ugrálóvár, a trambulin és a bicikliügyességi verseny segítettek a gyermekek energiafelhalmozódásának levezetésében. Az íjászkodás pedig minden évben az egyik legkedveltebb sport, melyet fiatalok és idősebbek is szívesen kipróbálnak profi íjászkodók segítségével. A házigazdák gondoskodtak a finom ebédről, így kígyózó sorok álltak, hogy megkóstolhassák az igazi mandasi gulyáslevest. Desszertként egy gyülekezeti tag pedig ötszáz gombóc fagylaltot készített és ajánlott fel a résztvevők számára.

Áldott nap lehet mögöttünk, elfáradtunk, de a közösség számára igazi gyülekezetet építő program volt a családi nap.