Célba ért az Adj egy ötöst! kampány

• Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3738 sor).
  • Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3739 sor).
  • Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3740 sor).
Létrehozva: 2018.11.26. 11:19, frissítve: 2018.11.28. 19:31
Szöveg: Galambos Ádám
Budapest – A 2017–18-as tanévben a kelenföldi evangélikus gyülekezet meghirdette Adj egy ötöst! adománygyűjtő akcióját. Egy óriási üvegakváriumban gyűjtötték egész évben az 5 forintosokat.

Gáncs Tamás, a gyülekezet igazgató lelkésze szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében ezt írta: „Összesen több mint 25 kg 5 forintos gyűlt össze, melynek összege végül 53 765 Ft lett. Szeretnénk megköszönni mindazoknak, akik egész évben gyűjtötték az ötösöket gyülekezeten »innen és túl«. Az adományt eljuttattuk a BAGázs Közhasznú Egyesülethez, hiszen már tavaly ősszel megneveztük az általunk támogatott szervezetet. Legyen az Örökkévaló áldása az adományon, az adakozókon és az egyesület nagyon értékes és fontos szolgálatán egyaránt!”

A BAGázs 2010 óta működik a bagi cigánytelepen a társadalmi esélyegyenlőség elősegítéséért. Önkéntesek és helyiek bevonásával dolgoznak egy olyan befogadó és elfogadó társadalomért, ahol a romáknak is esélyük van a céljaik elérésére.

Ahogyan az ott dolgozó önkéntesek megfogalmazták: „Abban hiszünk, hogy az egyenlőség megteremtésében mindkét oldalnak felelőssége van: a többségi társadalom felelőssége az előítéletek lebontása és az aktív befogadás, a kisebbségi társadalomé pedig a közösség felvállalása és a saját fejlődéséért végzett munka. Ezért egyik legfontosabb alapelvünk, hogy nem adakozunk a kisebbségi társadalom tagjainak, hanem esélyt, segítséget nyújtunk a fejlődéshez, és mellérendelt viszonyban, együtt dolgozunk a céljainkért.”

Mint arról tavaly beszámoltunk, a Budapest-Kelenföldi Evangélikus Egyházközség Adj egy ötöst! címmel figyelemfelkeltő akciót indított, melynek célja, hogy minél több gyülekezeti tag figyelmét felhívja a segítségnyújtás lehetőségére. A gyülekezet a BAGázs egyesületet választotta ki, akiknek célzott adományként kívánták a szolgálatát segíteni. „A szervezet célja a romák integrációja. A BAGázs tagjai egy elfogadó társadalmat szeretnének megvalósítani, ahol a romáknak is ugyanúgy van esélyük elérni a céljaikat, mint ahogyan a többségi társadalom tagjainak” – fogalmazott Ittzés Aliz, a kelenföldi gyülekezet tagja, a BAGázs önkéntese.

A BAGázs 2017 tavaszától a dányi telepen is elindította programjait, amelyekről részletesebb információ a www.bagazs.org honlapon, illetve a Facebookon (www.facebook.com/bagazsegyesulet) olvasható.