„Nekem az olyan advent tetszik…” – Adventi sorozat indul Kelenföldön

• Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3738 sor).
  • Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3739 sor).
  • Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3740 sor).
  • Notice: Undefined index: und include() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/sites/eszak.lutheran.hu/themes/eszakill/templates/node/node--view--hirdetesek--block-hirdetes.tpl.php 11 sor).
Létrehozva: 2018.11.27. 08:11, frissítve: 2018.11.28. 19:32
Forrás: Budapest-Kelenföldi Evangélikus Egyházközség
Budapest – Egy igeszakasz – három igehirdető – négy muzsikus. Adventi zenés áhítatok a kelenföldi evangélikus templomban.

„Nekem az olyan böjt tetszik, amikor leoldod a jogtalanul fölrakott bilincseket, kibontod a járom köteleit, szabadon bocsátod az elnyomottakat, és összetörsz minden jármot! Oszd meg kenyeredet az éhezővel, vidd be házadba a szegény hajléktalant, ha meztelen embert látsz, ruházd fel, és ne zárkózz el testvéred elől! Akkor eljön világosságod, mint a hajnalhasadás, és hamar beheged a sebed. Igazságod jár előtted, és az Úr dicsősége lesz mögötted. Ha segítségül hívod az Urat, ő válaszol, ha kiáltasz, ezt mondja: Itt vagyok! Ha majd senkire sem raksz jármot, nem mutogatsz ujjal, és nem beszélsz álnokul, ha falatodat megosztod az éhezővel, és jól tartod a nincstelent, akkor fölragyog a sötétben világosságod, és homályod olyan lesz, mint a déli napfény. Az Úr vezet majd szüntelen; kopár földön is jól tart téged, és csontjaidat megerősíti. Olyan leszel, mint a jól öntözött kert, mint a forrás, amelyből nem fogy ki a víz.” (Ézs 58,6–11)

Az Adventi zenés áhítatok a kelenföldi evangélikus templomban sorozat programja:

2018. december 5. 18 óra
Igehirdető: Czöndör István lelkész, Csővár-Penc
Muzsikusok: Eredics Béla (ének), Németh Sándor (orgona)

2018. december 12. 18 óra
Igehirdető: Réz-Nagy Zoltán lelkész, Evangélikus Hittudományi Egyetem
Muzsikusok: Németh Zsuzsa (orgona)

2018. december 19. 18 óra
Igehirdető: Donáth László lelkész, Csillaghegy-Békásmegyer
Muzsikusok: Gerencsér Zoltán (hegedű), Németh Sándor (orgona)
Művészeti vezető: Németh Sándor

A sorozat házigazdája és liturgusa: Gáncs Tamás igazgató lelkész

Helyszín: budapest–kelenföldi evangélikus templom (1114 Budapest, Bocskai út 10.)

A belépés díjtalan! A perselypénzt egyházunk hajléktalanokat és menekülteket segítő diakóniai programjaira gyűjtjük! Áldozatvállalásukat előre is köszönjük!

kelenfold.lutheran.hu