Gömöri evangélikusok Budaörsön

Létrehozva: 2019.05.09. 12:22, frissítve: 2019.05.10. 17:46
Forrás: gomorilap.sk, szöveg: BK
Budaörs – A budaörsi evangélikus közösség lelkészét húsz évvel ezelőtt iktatták be. Ebből az alkalomból közös gyülekezeti csendesnapra került sor Budaörsön, és a Sajógömöri Evangélikus Gyülekezet képviseletében tizenketten voltak köszönteni Endreffy Géza budaörsi lelkészt.

A budaörsi és sajógömöri evangélikusok határon átnyúló kapcsolata példaértékű bizonysága a keresztény összetartozásnak. Tizennégy éve, hogy együttműködnek, segítik egymást. Mondhatnánk úgy is, hogy segítséget kapnak a testvérgyülekezetüktől.

„A mi lelkészünk, Rusznyák Dezső, évekig imádkozott, hogy legyen testvérgyülekezete a Gömöri Evangélikus Egyházközségnek. Több helyen próbálkozott és mindig visszautasították. A budaörsiek pedig voltak nálunk, és 2005-ben felvették velünk a kapcsolatot határon átnyúló együttműködés céljával. Az évek alatt egy nagyon élő kapcsolat alakult ki a két gyülekezett között” – tudtuk meg Lóczy Tibortól, a Sajógömöri Evangélikus Gyülekezet missziós munkatársától.

A cikk a továbbiakban itt olvasható.