Jézus igájában – Lelkészavatás Budahegyvidéken

• Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3738 sor).
  • Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3739 sor).
  • Notice: Undefined offset: 46 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3740 sor).
Létrehozva: 2019.07.18. 12:10, frissítve: 2019.07.30. 10:50
Szöveg és fotó: Adámi Mária
Budapest – Családias légkörben zajlott Szemerei G. Benjamin ordinációja a budahegyvidéki evangélikus templomban 2019. július 6-án. Unokaöccsét Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke indította el a lelkészi szolgálat útján.

A liturgiában Keczkó Pál helyi lelkész, a Budai Egyházmegye esperese mellett a teológiai képviseletében dr. Varga Gyöngyi tanszékvezető, egyetemi docens működött közre.

Gyerekkori emlékek felidézésével kezdte a lelkészjelölt választott igéje, Mt 11,29–30 alapján tartott prédikációját Szemeri János püspök. A lószerszámhoz hasonlította a lelkészi szolgálatot, amely kötöttséget, elkötelezettséget jelent. Majd hangsúlyozta: „A kötöttségek felszabadítóak is lehetnek. Jézus szolgálatában ezt élheti meg az ember. Mert Jézus igája nem lehúzó, hanem felemelő teher.”

Az eskütételt, az áldások és a Confirma elhangzását követően Szemerei G. Benjamin Szemerei Jánossal együtt osztott úrvacsorát a népes gyülekezetnek.

Az istentisztelet végén került sor a köszöntőkre. A nyugati kerület lelkészi vezetője átadta a frissen felavatott lelkésznek az ordinációs oklevelet, illetve első szolgálati megbízását. Ezután dr. Varga Gyöngyi mondta el jókívánságait, majd Keczkó Pál és Keczkó Szilvia helyi lelkészek búcsúztak el hatodévesüktől. Polgárdi Sándor, a Veszprémi Egyházmegye esperese elmondta, hogy örömmel várja új kollégája munkába állását. Végül a helyi ifjúság áldáskívánása hangzott el.

A lelkészavatási ünnepet a templomkertben tartott szeretetvendégség zárta.

Szemerei G. Benjamin Székesfehérváron született. Középiskolai tanulmányait Bonyhádon, a Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban végezte. Gimnazistaként kezdett zenélni a Keresztmetszet zenekarban. Érettségi után, 2012-ben felvételt nyert az Evangélikus Hittudományi Egyetemre. A 20152016-os tanévben ösztöndíjjal a berlini Humboldt Egyetemen tanult. Hatodéves gyakorlatát a Budahegyvidéki Egyházközségben töltötte, Keczkó Pál esperes mentorsága alatt. 2018 nyarán házasságot kötött Baintner Fanni Katalinnal. Ordinációját követően a Veszprémi Egyházmegye területén lévő somlószőlősi és kertai gyülekezetekben kezdi meg szolgálatát beosztott lelkészként.

Képgaléria: