Közösségben – Szombathelyiek Legénden

Létrehozva: 2019.07.29. 09:51, frissítve: 2019.07.30. 10:54
Szöveg és fotó: Dr. Pesti Fruzsina
Legénd – Nógrád megyét és a közeli határon túli területeket járta be a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség csoportja az idei gyülekezeti kiránduláson. Vasárnap a Legéndi Evangélikus Egyházközség templomában a két gyülekezet tagjai közös istentiszteleten vettek részt, melyen az igehirdetés szolgálatát Gregersen-Labossa György szombathelyi lelkész végezte Lukács 9,18–22 alapján, a liturgiában Magyar Tamás legéndi lelkész működött közre.

Gregersen-Labossa György mint a Legéndi Evangélikus Egyházközség egykori felügyelőjének, nagylelkű partónusának, Káldy Miklósnak a leszármazottja már több alkalommal szolgált a nógrádi településen. Ezúttal a szombathelyi gyülekezet lelkes tagjaival érkezett háromnapos kirándulásuk záró napján. Az öröm- és szeretetteli közösség csodájáért hálát adunk Mennyei Atyánknak és bízunk abban, hogy a jövőben a két gyülekezet kapcsolata, együttműködése ugyanilyen lelki gazdagságban virágzik tovább.

A testvéreknek a rendhagyó alkalmat követően szeretetvendégség keretében volt lehetőségük egymással beszélgetni.