Gyülekezetplántálás Szentendrén

Létrehozva: 2020.03.03. 08:54, frissítve: 2020.03.03. 10:03
Videó: Győri János Sámuel, fotó: Márkusné Győri Johanna
Szentendre – A rendkívül gazdag és sokrétű munkát irányító Horváth-Hegyi Olivér, szentendrei evangélikus lelkész a gyülekezetplántálás egy új lehetőségét és formáját indította el azzal, hogy mindenekelőtt a jól működő gyülekezetében szeretné elmélyíteni a keresztyén hit alapvető feladatát, a missziót, a plántálást, az ébredést. Vallja, hogy nem a lelkész plántál, hanem az egész gyülekezet.

Ehhez a munkához ajánlott segítséget dr. Fabiny Tamás elnök-püspök: Győri János Sámuel nyugdíjas lelkipásztor személyében. A plántáló szolgálatba beálló lelkészt áldással indították 2020. böjt első vasárnapján ünnepi istentisztelet keretében.

Az első felvételen a püspök igehirdetése és az énekkar szolgálata megnézhető, illetve meghallgatható.

A második felvétel Győri János Sámuel munkába indításáról készült.