Egyházi vezetők a koronavírusról

Létrehozva: 2020.03.21. 08:04, frissítve: 2020.03.21. 08:08
Forrás: KötőSzó evangélikus blog
Három felekezet képviselője ült össze a Püspökkenyér című televízióműsor új adásában, hogy megvitassa a legaktuálisabb közéleti és egyházi témákat, mindezt keresztény szemlélettel. A műsort szokás szerint Fabiny Tamás evangélikus elnök-püspök vezette, beszélgető partnerei között volt római katolikus részről Marton Zsolt váci megyés püspök, valamint Steinbach József református püspök. A beszélgetés megnyugvást adhat mindenkinek ezekben a gondterhelt időkben.

Az egész világot foglalkoztatja és aggodalommal tölti el a koronavírus kérdése, az egyházak is szigorú elővigyázatossági intézkedéseket tettek meg hazánkban is. Az alábbi felvétel még az istentiszteletek és misék felfüggesztése előtt történt. Az első szigorítások a közös kehely és a templomi kézfogás korlátozására vonatkoztak, ebben a szellemben beszélgetett egymással Marton Zsolt váci megyés püspök, Steinbach József református püspök és Fabiny Tamás evangélikus püspök.

A cikk a KötőSzó evangélikus blogon olvasható el.

A Püspökkenyér március 15-én vetített adása itt tekinthető meg: