Evangélikus TeleTemplom – Fabiny Tamás prédikációja Szentháromság ünnepén

Létrehozva: 2020.06.05. 11:10, frissítve: 2020.06.05. 11:13
Szöveg: Evangélikus.hu
Szentháromság ünnepén Isten titkát és csodáját ünnepeljük. Arra emlékeztet, hogy csak alázattal, szinte csak térden állva lehet a nagy titok előtt megállni. Ez a titok Igéjében tárul ki előttünk. Három igenben foglalhatjuk össze: az Atya igent mondott Jézusra, amikor feltámasztásával életét, szavait igazolta és a világra, amikor a teremtést azzal zárja: íme, ez igen jó. Jézus igent mondott Atyára, amikor belesimult akaratába. Az Atya és a Fiú igenjei után a Lélek is igent mondott a világra, azért áradt ki az emberiségre. Ezek az igenek szembemennek a világ sokféle tagadásával.

Előzetes:

Igehirdetés:

Az „Evangélikus igehirdetés” című 12 perces programban a hagyományos igehirdetéseket ötvözzük egymondatos üzenettel, hétköznapokba átvezető, útnak indító mondatokkal, zenei élményt nyújtó közjátékokkal, amelyek egyben akár a közös, képernyő melletti éneklést is lehetővé teszik.

Deák László, Horváth-Hegyi Áron, Bencze András, Ribárszki Ákos, Kondor Péter, Pángyánszky Ágnes, Fabiny Tamás igehirdetéseit Cantate vasárnapjától Szentháromság ünnepéig követhetjük majd nyomon a Magyarországi Evangélikus Egyház honlapján, Youtube-csatornáján és a Facebook-oldalán is, minden vasárnap 16 órakor.

Bővebben az Evangélikus TeleTemplom kezdeményezésről itt olvashatnak.

Készült a Magyarországi Evangélikus Egyház megbízásából, 2020.

Készítette: Erős Barna, Fehér Péter, Gesztesi Beatrix, Kőrösi András, Láposi Zoltán, Schwindl Endre, Tréfás Sándor.