A titok nyitja – Missziói napot tartottak az Északi Evangélikus Egyházkerületben

Létrehozva: 2014.06.02. 11:30, frissítve: 2014.06.07. 13:47
Szöveg: Horváth-Bolla Zsuzsanna. Operatőr-vágó: Győri András Timótheus, operatőr: Pete Dániel, hangmérnök: Sinka Tibor, kivetítő kamera: Pálfi Máté, Szabó András, fotó: Karlik Dóra
Dabas – 2014. május 31-én mindhárom egyházkerületünkben missziói napok voltak. Az északiak Dabason gyűltek össze, hogy az evangélium titkát böngésszék.

A nap köszöntésekkel és közös énekléssel indult, majd Kovácsné Tóth Márta lelkész evangélizációja következett.

Ezután előadások voltak az Az evangélium titka – Növekedés közösségeinkben címmel.

Az összegyülekezettekhez Garádi Péter, a budaörsi evangélikus gyülekezet volt felügyelője,

Herkelyné Melinda, a Sarepta Budai Evangélikus Szeretetotthon főnővére, ötgyermekes édesanya és

Fábri István csömöri polgármester szóltak.

Délután Fabiny Tamás püspök moderálásában pódiumbeszélgetés zajlott az előadókkal, majd ezután csoportos beszélgetéseket tartottak.

Nagy Pál Géza az érdi gyülekezet egyik tagja,

majd Hadady Zsombor tett bizonyságot.

Szabó Balázs koncertje után

záróáhítatot tartott és úti áldás osztott Fabiny Tamás püspök.

A missziói nap offertóriuma a gyóni evangélikus templom tornyának felújítását szolgálta.