Szélrózsa-találkozó 2014: Auschwitz után – fórumbeszélgetés

• Notice: Undefined index: und include() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/sites/eszak.lutheran.hu/themes/eszakill/templates/node/node--view--hirdetesek--block-hirdetes.tpl.php 11 sor).
Létrehozva: 2014.07.21. 14:37, frissítve: 2014.07.23. 08:59
Videó: Győri András Timótheus
Soltvadkert – Az Auschwitz utáni kor címmel beszélgetett egymással 2014. július 16-án, a Szélrózsa-találkozón György Péter és Fabiny Tamás.

„Az egyháznak nemcsak mártírjai és zsidómentői voltak, hanem olyan döntései és mulasztásai is, ami szembement tanításával, a Szentírással. Hogyan lehet feldolgozni a feldolgozhatatlant? Mi az egyház és mi a társadalom szerepe? Másod- és harmadgenerációsként miként lehet a Soá kegyetlenségével szembenézni? „Nem lehet antiszemita az, aki keresztény” – fogalmazott korábban Fabiny Tamás evangélikus püspök, aki most György Péter egyetemi tanárral, az ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet vezetőjével ül egy asztalhoz, hogy a Holokauszt emlékévből kiindulva közösen keressék azokat a lehetőségeket, melyek a feldolgozásban és a közös gondolkodásban továbblépést jelenthetnek” – olvashattuk a programfüzetben az előadásról. A beszélgetés moderátora az evangelikus.hu munkatársa, Galambos Ádám volt.