Fabiny Tamás a szász egyház zsinatán tartott előadást

Létrehozva: 2016.04.13. 11:14, frissítve: 2016.04.13. 14:33
Forrás: evlks.de
Drezda – Drezdában került sor 2016. április 11. és 14. között a Szász Evangélikus-Lutheránus Tartományi Egyház zsinati ülésére. Ezt általában évente két alkalommal rendezik meg: ősszel törvénykezési munka folyik, tavasszal pedig tematikus keretben jön össze a mintegy 70 küldött.

Az idei téma így hangzik: Az evangélikus egyház az egy világban – hit és igazságosság. E téma összefüggésében a vendéglátók meghívására dr. Fabiny Tamás püspök tartott bibliatanulmányt Lk 7,36-50 alapján (megtekinthető itt).

Egyházunk külkapcsolatokért is felelős püspöke külön tárgyalt dr. Carsten Rentzing szász püspökkel, aki a közelmúltban kezdte meg szolgálatát. Kettejükkel, valamint a zsinaton ugyancsak vendégként részt vevő dr. Frederick Shooval, a Tanzániai Evangélikus Egyház új elnök-püspökével Otto Guse, a zsinat elnöke folytatott sajtóbeszélgetést (amely itt olvasható).

A zsinat munkacsoportokban foglalkozott a a misszió, a diakónia, az ifjúsági munka, valamint az egyház és a társadalom különféle kérdéseivel. Fabiny püspök részt vett azon a kerekasztal-beszélgetésen is, amelyet a reformáció kezdetének 500 éves évfordulója jegyében tartottak.

Ezen egyebek mellett tolmácsolta egyházunk meghívását a Föld sója címmel tartandó nemzetközi ökumenikus találkozóra, amelyet Budapesten, a Tüske csarnokban rendeznek meg 2016. július 7. és 10. között.

A zsinati ülés keretében ünnepi istentiszteletre is sor került a drezdai Szent Anna-templomban, amelyen a szász egyház püspöke hirdette az igét.