Missziói nap északon – 2013: Elengedett adósság – Fotókkal, videókkal és hanganyaggal!

Létrehozva: 2013.05.13. 08:49, frissítve: 2013.05.13. 15:39
Kazincbarcika – A 2013-as Északi Evangélikus Egyházkerületi missziói nap a borsod megyei Kazincbarcikán volt. A hat egyházmegyéből és Felvidékről hatszázan érkeztek a város tornacsarnokába – legtöbben (az összlétszám mintegy fele) a vendéglátó borsod-hevesi és a szomszédos hajdú-szabolcsi egyházmegyékből. A nap minden szempontból jól sikerült: az idő, a szervezés, a program, a hangulat, a sok és sokfajta éneklés, valamint a számos – több esetben meglepetésszerű – apró részlet ismét emlékezetes órákat adtak az egyházkerületnyi gyülekezetnek. Szöveg és fotó: Horváth-Hegyi Áron, hang: Garai András, Videó: Győri András Timótheus

A tervezettnél hosszabb gyülekezés alatt a nyírtelki és görögszállási gyülekezet szolgált a színpadról hangzó énekléssel. A napot hivatalosan Bozorády András egyházkerületi missziói lelkész nyitotta meg, és a továbbiakban a nap házigazdájaként vezette a programot.  A város alpolgármesterének, Klimon István köszöntése után Zsarnai Krisztián és felesége, Nóra - az elmúlt évekhez hasonlóan - több ízeben is megénekeltette a híveket.

A délelőtti evangélizációt Szeverényi János országos missziói lelkész tartotta. Meghívására Balogh Tibor énekelt, Káli-Horváth Kálmán pedig Ézsaiás 53-t olvasta fel. A nap főelőadója Balczó András háromszoros olimpiai bajnok öttusázó volt, aki bizonyságot tett arról, ahogyan a számos, sportban elért  eredménye után megtalálta élete igazi értelmét: Jézus Krisztus követését. A pódiumbeszélgetést Fábri György egyházkerületi felügyelő vezette. Beszélgetőpartnerei, a témának megfelelően, mindannyian a borsodi egyházmegyéből valók voltak: Buday Barnabás esperes és felesége, Buday-Malik Adrienn közgazdász, az Észak-Magyarországi Regionális Innovációs Ügynökség igazgató-helyettese, valamint Kocziszky György professzor, a Miskolci Egyetem gazdaságtudományi karának dékánja.

Az ebédszünetben végre lehetőség nyílt a szabadabb beszélgetésekre és találkozásokra az otthonról hozott elemózsia mellett: akár bent, akár kint, a verőfényes, kellemes enyhe széljárta tavaszi időben. Desszertként a hívek által hozott sütemények, illetve a nyírtelki és a görögszállási cigány testvérek által helyben sütött több száz palacsinta szolgált mindenki nagy örömére.

Ezután tizenöt, lelkészek által vezetett csoportba széledt szét a tömeg, ahol a nap témája, az „Elengedett adósságod" személyes vonatkozásainak megbeszélésére nyílt lehetőség. Ezen programpont idejére - a több, kiscsoportos munka érdekében - a közeli iskolát, az Irinyi János Szakközépiskolát is igénybe vette az egyházkerület.

A záró igei alkalom előtt a miskolci In His Steps zenekar szolgált zenés bizonyságtételével. Fabiny Tamás püspök a türelem és vigasztalás Istenéről beszélt Róm 15,4-7 alapján, kihangsúlyozva annak lényegét: „az Írásokból türelmet és vigasztalást merítve reménykedjünk. Fogadjátok be tehát egymást, ahogyan Krisztus is befogadott minket az Isten dicsőségére." A záró istentisztelet keretében a miskolci evangélikus gyülekezet énekkara szolgált, méltón előkészítve a tartalmas nap utolsó mozzanatát, az evangélikus himnusz közös eléneklését: Erős vár a mi Istenünk!

Hanganyagok:

1 * Evangelizáció és úrvacsora – Szeverényi János