Önkeresés és önazonosság egyházi keretek között

Létrehozva: 2023.02.03. 12:33, frissítve: 2023.02.03. 16:17

Gyorsulásra és kiégésre hajlamos kultúránkban az egyház és dolgozói sem maradhatnak pszichológiai eszköztár nélkül – sem a maguk, sem a rájuk bízottak szempontjából. A korszerű pszichológiai ismeretek megszerzésében egyházunk élen jár, a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézete mentálhigiénés lelkigondozói képzését – a lelkészi kar létszámához mérten – evangélikus lelkészek végezték el a legtöbben: mintegy tizenöt százaléknyian. Riportunk két alanya, Seben Glória lelkész, pszichológus, hittanár és Varga Diána lelkész, lelkigondozó egykor az evangélikus kollégiumban szobatársak voltak. Közös bennük a pszichológiai érdeklődés, és bár más egyházi területen végeznek szolgálatot, más az élethelyzetük is, mégis nagyon hasonló következtetésekre jutottak, amikor teológiai tanulmányaikat a pszichológia szemüvegén át mélyítették el.