Fáklyát gyújtani az éjszakában

• Notice: Undefined index: und include() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/sites/eszak.lutheran.hu/themes/eszakill/templates/node/node--view--hirdetesek--block-hirdetes.tpl.php 11 sor).
Létrehozva: 2023.01.29. 07:00, frissítve: 2023.01.29. 08:28

1933. január 29-i dátummal jelent meg először – akkor még az Országos Luther Szövetség kiadásában – a Magyarországi Evangélikus Egyház „egyháztársadalmi, belmissziói, kulturális és politikai hetilapja”, az Evangélikus Élet. A címlapján olvasható szerkesztőségi beköszöntő ma is húsba vágóan aktuális, most is nekünk, az egyház tagjainak szól az elköteleződésről, Krisztus szolgálatáról, egy sajtótermék közösség-összetartó erejéről. A jeles évforduló alkalmából újfent közöljük ezt az írást, hogy így emlékezzünk a lapot megindító és évtizedeken át tartalommal megtöltő elődeinkre, egyúttal felhívjuk a figyelmet az egyházi sajtómunka elengedhetetlen szerepére és támogatásának szükségességére.