Északi Evangélikus Egyházkerület

Parókusi Alkalmassági Vizsgálat az Északi Egyházkerületben

Megállták a parókusi vizsgálatot P. Nagy Krisztina a Fancsal–Hernádvécsei Evangélikus Egyházközség, Rosenbergerné Babka Anna a Galgagyörki Evangélikus Egyházközség és Veczán Zoltán az Alberti Evangélikus Egyházközség beosztott lelkészei. A bizottság tagjai az egyházkerület püspökéből és felügyelőjéből, az érintett egyházmegye espereséből, az érintett egyházközségek felügyelőjéből állt.
A vizsgálat alkalmával először az előre beadott anyagokról számoltak be, illetve válaszoltak a felmerült kérdésekre. A második részében különböző gyülekezetben felmerülő szituációk megoldásának menetét, a vonatkozó egyházi, liturgiai kérdések megválaszolásával adtak számot felkészültségükről. Sikeres parókusi vizsgálatuk után mostantól parókus lelkésszé választhatók.