„Mindig szeret a barát, de testvérré a nyomorúságban válik” (Péld 17,17) – Felhívás az evangélikus egyház népéhez a rendkívüli hideg idején

Létrehozva: 2017.01.06. 00:00, frissítve: 2017.01.17. 17:17
Budapest – A következő napokban tartósan rendkívüli hideg lesz hazánkban. Ez a hajléktalan, utcán élő testvéreinket különösen is nagy veszélynek teszi ki. Tapasztalatok szerint azonban az is előfordulhat, hogy otthonaikban élő idős, beteg emberek sem tudják magukat ellátni, és saját lakásukban fagynak meg. Az Evangélikus Diakónia néhány városban – más szervezetekkel is együttműködve – segíti a rászorulókat.

Budapesten hőtartó fóliákat juttatnak el hajléktalanokhoz.

Szarvason az Ótemplomi Szeretetszolgálat újra megnyitotta a krízisszálló kapuit.

Nyíregyházán az Oltalom Szeretetszolgálat többletkapacitással várja a rászorulókat.

Az Abaffy Gyula Szeretetszolgálat Borsod-megyében meleg ruhák adásával segít.

A dombóvári gyülekezet az Evangélikus Diakóniai Otthonnal közösen meleg étel osztását végzi.

A jelen kritikus helyzetben széleskörű gyülekezeti, közösségi összefogásra van szükség.

Nyomatékosan kérjük ezért híveinket, hogy a felebaráti szeretet és az irgalmasság jegyében vegyék észre és segítsék a kiszolgáltatott embertársaikat!

Lehetőség szerint legalább néhány órára nyissák meg a gyülekezet vagy egyházi intézmények fűtött helyiségeit a rászorulók előtt, nekik forró teát és élelmet biztosítsanak.

Szükségesek lehetnek takarók, hálózsákok, meleg ruha, hőtartó fólia, tűzifa.

A bajbajutottakat segítsék abban, hogy ők mielőbb szállókra kerüljenek.

Szükség esetén hívjanak orvost vagy mentőt!

Különös odafigyeléssel legyenek a tanyákon vagy máshol egyedül élők, valamint a kisgyerekek iránt.

Hívják fel segítésre a gyülekezetek templomi hirdetésben, körlevélben vagy a Facebookon.

Támogassák az önkéntesek munkáját, működjenek együtt a polgárőrséggel, a rendőrséggel és más szervekkel.

Mindig szeret a barát, de testvérré a nyomorúságban válik” (Példabeszédek 17,17)

Dr. Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai munkáért felelős püspöke

Rovat: Közlemények