Ifjúsági napot tartottak az Északi Evangélikus Egyházkerületben

Létrehozva: 2014.03.11. 09:59, frissítve: 2014.03.11. 15:02
Nyíregyháza – Ifjúsági napot rendeztek a Túróczy Zoltán Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában 2014. március 8-án, ahova az egész Északi Egyházkerületből érkeztek vendégek. Az alkalomról képes tudósítást láthatnak/olvashatnak majd oldalunkon. De addig is, míg ezt meg nem kapjuk, álljon itt a szon.hu fotója. Forrás: szon.hu. Fotó: Racskó Tibor, Facebook.com

A Magyarországi Evangélikus Egyház Gyermek- és Ifjúsági Osztálya ezúttal az Északi Evangélikus Egyházkerület ifjúsági napját szervezte meg Nyíregyházán, a Túróczy Zoltán Evangélikus Általános Iskolában. A március 8-i rendezvényen a szabolcsi megyeszékhely evangélikus közösségeinek, intézményeinek ifjúsága között ott voltak az Evangélikus Roma Szakkollégium hallgatói is. De jöttek a távolabbi gyülekezetek fiataljai is: Arnódról, Bátonyterenyéről, Csömörről, Domonyból, Encsről, Fancsalról, Ikladról, Szüdről. Ezen a napfényes szép szombaton zsúfoltabb volt a vendégektől a kéttanítási nyelvű iskola, mint a szorgos hétköznapokon: 240 résztvevőt regisztráltak a szervezők.
Az egész napos programsorba belefért az ERSZK tevékenységének bemutatása, sőt, az Igazgyöngy Alapítványnál végzett önkéntes munka keretében a toldi asszonyok erőfeszítéseit, a Szunó termékeket is megismertették az érdeklődőkkel.