25 éves a Luther-kollégium

• Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
Létrehozva: 2017.12.06. 08:21, frissítve: 2017.12.06. 14:39
Szöveg: Kerekes Miklós
Nyíregyháza – A nyíregyházi Luther Márton Evangélikus Kollégium 2017. november 23-án ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját. A megemlékezést a kollégium gyülekezeti termében tartották.

Az ünnepi műsorban részt vettek az intézmény diákjai, akik szavalataikkal és éneklésükkel kápráztatták el a közönséget. Ezt követte Arzu Mustafayeva azerbajdzsáni zongoraművésznő, aki férjével és Máté Zoltánnal, a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium tanárával közösen adott énekelt. A művésznő zongoradarabokat is előadott.

A meghívott vendégek Laborczi Géza lelkésznek, az igazgatótanács elnökének segítségével elevenítették fel az elmúlt 25 évet: Bozorády Zoltán nyugalmazott esperes, dr. Ratkos József, Tar Jánosné és Martinovszky István, a kollégiumi egykori igazgatói Pampuch Zoltán Gábor jelenlegi vezetővel együtt meséltek hol megható, hol pedig humoros történeteket. Az emlékezést hálaadó istentisztelet zárta Molnár Erzsébet és Laborczi Géza lelkészek szolgálatával.

A szerző a kollégium egyik diákja.