Krízisfőzés újra – Idén másodszor osztottak meleg ételt a debreceni evangélikusok

• Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
Létrehozva: 2017.12.07. 14:49, frissítve: 2017.12.15. 16:14
Szöveg és fotó: Lancz Dániel
Debrecen – Debrecen városában a rászorulók népkonyhákon való étkeztetése hétköznaponként megoldott, a hétvégéken viszont nincs rá lehetőség, hogy ilyen formán segítsenek a szűkölködőknek.

Több, mint öt éve annak, hogy a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Reménysugár Hajléktalan Segítő Központja meghirdette a Krízisfőzés elnevezésű programot. Az ökumenikus együttműködés lényege, hogy a városban működő keresztény felekezetek egy-egy gyülekezete a krízisidőszakban, október és április között minden szombaton kétszáz adag meleg ételt készít el és oszt ki a város forgalmas pontjain.

A debreceni evangélikus gyülekezet az eddigi gyakorlat szerint évi egy alkalommal vállalta ezt a szolgálatot. Ebben az évben azonban már másodszor vettek részt a hátrányos helyzetűek megsegítésében. A gyülekezet több mint tizenöt önkéntese Abaffy Zoltán felügyelő és Asztalos Richárd lelkész vezetésével az adventi időszak előtti szombaton, december 2-án kétszáz adag chilis babot osztott ki a rászorulóknak.