„A ceglédi Bach-orgonát megszólaltatni egyszerűen döbbenetes élmény”

• Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
Létrehozva: 2017.12.11. 16:55, frissítve: 2017.12.15. 16:16
Forrás: papageno.hu
Cegléd – Ismét hazánkba látogat napjaink egyik legmeghatározóbb orgonaművésze, a svéd Hans-Ola Ericsson. A művész saját maga választotta ki, hogy az ország mely hangszerein ad majd koncertet, így esett a választás Cegléd, Budapest és Hajdúböszörmény egy-egy hangszercsodájára.

A művész, Olivier Messiaen egykori tanítványa legutóbb 2014 karácsonyán adott koncertet a ceglédi Bach-orgonán, amiről így nyilatkozott: „Magyarországon valami egészen különleges és fantasztikus dolog történik. Annak ellenére, hogy már hallottam a ceglédi orgonáról és egy youtube videót is ismertem, be kell vallanom, nem gondoltam volna, hogy az vár majd rám, amivel találkoztam. A ceglédi Bach-orgonát megszólaltatni egyszerűen döbbenetes élmény. Pályámnál fogva nagyon sok lehetőségem van elsőrangú historikus orgonákon játszani, de ez az egyik legjobb stílushangszer, amin valaha játszottam. A ceglédi Bach-orgonát megalkotó orgonaépítők történelmet írnak. Nagyon szívesen jövök ismét Magyarországra, hogy újraélhessem a csodát.”

A svéd mester idén újra megszólaltatja a ceglédi orgonát, de ellátogat Budapestre, a Hold utcai református templomba, és a gazdagréti Szent Angyalok templomba is, ahol Magyarország első ibériai stílusú hangszerén ad majd koncertet. A koncert állomása lesz a hajdúböszörményi Angster-orgona, amelyen Ericsson a barokk programok között egy vérbeli romantikus estet ad majd.

december 10. 18:00 Budapest-Hold utcai református templom

december 12. 18:00  Hajdúböszörmény, Kálvin téri református templom