Ünnepi istentiszteletet tartottak a debreceni evangélikusok is

• Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
Létrehozva: 2017.12.27. 09:13, frissítve: 2018.01.03. 16:35
Forrás: dehir.hu
Debrecen – Jézus születéséről a Miklós utcai evangélikus templomban és a Szappanos utcai baptista gyülekezetben is megemlékeztek 2017. december 24-én, vasárnap.

Az ünnepi istentiszteleteken elhangzott prédikációkban a Megváltó eljövetelét és az Úr dicsőségét hirdették az ünneplő gyülekezetnek.

A Miklós utcai evangélikus templomban karácsony első napján Asztalos Richárd lelkész hirdetett igét. A lelkipásztor arról beszélt, hogy Jézus születése egyben az emberiség megváltásának kezdete.

„Mert nemcsak annak a családnak, ahogy mondani szokás, a szent családnak, nemcsak az első követőknek, a pásztoroknak, nemcsak azoknak, akik messzi földről eljöttek, hogy imádják Izraelnek új királyát, hanem minden ember számára kiárad karácsony éjjelén az Istennek a kegyelme” - mondta Asztalos Richárd.

A Szappanos utcai baptista gyülekezetben is sokan vettek részt az istentiszteleten karácsony első napján. Révész Dániel ifjúsági lelkész prédikációjában úgy fogalmazott: Isten az egyedüli, aki imádatra méltó.

„Ezt nem csak azért mondom így ki, mert mi keresztények ezt kell, hogy mondjuk, ez így van, ez egy törvényszerűség. Az Isten imádatot is generál. Gondoljunk bele, ha ő megjelenik a mennyben, vagy bármilyen cselekedete történik, a menny, nem parancsot teljesítve, reagál arra és azt mondja, Istenem, nem gondoltuk volna, hogy ezt fogod tenni és ilyen tökéletes munkát fogsz végezni.”

A baptista gyülekezet ünnepi alkalmán versek és zenés produkciók színesítették a karácsonyi igehirdetést.