Helyreállítanák az evangélikus templomot Rudabányán

• Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
Létrehozva: 2018.02.12. 12:04, frissítve: 2018.03.21. 16:02
Forrás: boon.hu, szöveg: – ÉM-ME –
Rudabánya – A 20. században épült rudabányai evangélikus templom teljes körű helyreállításán dolgoznak. Ennek jegyében a helyszínen egyeztetett a lehetséges megoldásokról Riz Gábor, a térség országgyűlési képviselője és Latorcai Csaba, társadalmi és örökségvédelmi ügyekért, valamint kiemelt kulturális beruházásokért felelős helyettes államtitkár.

A tervek megvalósításához összefogásra lesz szükség, de Riz Gábor szerint van megoldás, megállítható az épület állagromlása.

A templomot a felvidéki Dobsina környékéről Rudabányára került bányászok építették 1934 és 1936 között. A terveket Lux Kálmán Ybl-díjas építész készítette, aki családi kapcsolataiból adódóan kötődött a területhez.