Farsangi mulatság a debreceni evangélikusoknál

• Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3734 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3735 sor).
  • Notice: Undefined offset: 25 user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
  • Notice: Trying to get property of non-object user_node_load() függvényben (/var/www/external/drupal/public_html/modules/user/user.module 3736 sor).
Létrehozva: 2018.02.13. 13:45, frissítve: 2018.03.21. 16:04
Szöveg: dr. Asztalos Éva, fotó: Faragó Gábor
Debrecen – A tavalyi jól sikerült farsangi mulatság után ebben az évben még nagyobb izgalommal készült a debreceni evangélikus gyülekezet a jelmezbálra. Némi aggodalomra adott okot, hogy sokan jelezték távolmaradásukat betegség miatt, ezért felkészültünk arra is, hogy talán kicsi, családias bulink lesz az idén, de szerencsére nem így történt.

A baba-mama klub tagjai, a hittanos gyerekek és a gyülekezetbe járó családok végül megtöltötték a szépen feldíszített gyülekezeti termet. Mivel a debreceni az egyetlen evangélikus gyülekezet Hajdú-Bihar megyében, volt olyan család, aki száz kilométert utazott, hogy velünk mulatozzon.

Lelkes gyülekezeti munkatársaink már délelőtt sütötték a finom fánkokat. Az est nyitásaként Asztalos Richárd helyi lelkész tógába öltözve beszélt a farsangi szokásokról, a fánk eredetéről, és bátorított mindenkit, hogy a kis kifutón végigvonulva mutassa be jelmezét és esetleg előadását.

A cica, északi-sarki róka, rendőr, superman, boszorkány, banán, katica mellett feltűnt Mózes és Jézus egyik tanítványa, Simon Péter is. Miután nagy nevetések közepette mindenki bemutatkozott, elkezdődhetett a táncház Keveházi Tamás néptánctanár testvérünk vezetésével.

Majd következett az este meglepetésvendége. Felcsendült a cirkuszi bevonuló zene, és kerékpárján bebiciklizett a mulatozók közé Ricsi bohóc, aki a bűvésztrükkök és zsonglőrmutatványok után minden gyermeknek és gyermeklelkű felnőttnek lufit hajtogatott ajándékul.

A tombolasorsolást is izgatottan várta mindenki, így Ricsi bohóc vezetésével a gyerekek kihúzták a nyerőszámokat. Mindeközben szépen fogyott a frissen sült fánk és a többi finomság, mellyel a vendégek járultak hozzá az alkalomhoz.

Az este kötetlen bulival, tánccal, játékkal folytatódott egészen kilenc óráig.

A visszajelzések alapján bátran mondhatjuk, hogy idén fergeteges farsangi bulit csaptunk itt, Debrecenben.