Az Úr áldjon meg és őrizzen meg téged!

Létrehozva: 2018.05.30. 10:37, frissítve: 2018.06.14. 14:56
Szöveg és fotó: Vitézné Hugyecz Zsuzsanna
Vanyarc – Ünnepi istentisztelet keretében került sor Szabó András, a Nógrádi Evangélikus Egyházmegye esperese és Koncz István egyházmegyei felügyelő beiktatására 2018. május 27-én Vanyarcon.

Az igehirdetés és beiktatás szolgálatát dr. Fabiny Tamás, az Északi Evangélikus Egyházkerület püspöke végezte. Prédikációja az evangélikus istentiszteletet évszázadok óta lezáró, úgynevezett Ároni áldás (4Móz 6,22–27) kulcsszavaira épült. Említést tett továbbá a lelkipásztor és felügyelő felelősségéről az egyházmegye vezetése, a pénzügyi és adminisztrációs fegyelem, a hívek megtartása, megőrzése és az evangélikus közösségek építése tekintetében, valamint a békéltetés szolgálatában.

Az eskütételt és a hivatalba állítást követően a jelen lévő lelkésztársak mondták el személyes áldásukat, és elhangzott a megerősítő Confirma.

Az esperes és a felügyelő székfoglaló beszédét követően dr. Fábri Györgynek, az egyházkerület felügyelőjének, Matuch Pálnak, a vanyarci gyülekezet felügyelőjének, és Hrncsjar Mihálynénak, Vanyarc község polgármesterének köszöntője hangzott el.

Az ünnepség a gyülekezeti házban megtartott szeretetvendégséggel zárult.