Szenteste szabadtéri istentisztelet volt Budagyöngyén

Létrehozva: 2020.12.30. 07:42, frissítve: 2020.12.30. 07:42
Szöveg: Csűry Csaba. Fotó: Csűry Csaba és Németh Brigitta.
Budapest – A budavári gyülekezetben hagyományosan igen nagy a látogatottsága a szentesti istentiszteleteknek. A Bécsi kapu téri templomban ezért délutántól éjfélig – előzetes regisztrációt kérve – összesen három istentiszteletet tartottak, a budagyöngyei kápolna előtti teraszon pedig szabadtéri istentiszteletre került sor. Így lehetett biztosítani az előírt járványügyi rendszabályok betartását, a maszkviselés mellett a kellő távolság megtartását. Csak egy háztartásból érkezők ültek vagy álltak közvetlenül egymás mellett.

A megszokott karácsonyi korálokat ezúttal nem közösen énekelte a gyülekezet, hanem Hacknauer Bettina kántori szolgálata mellett Fabiny Lujza szólaltatta meg azokat. Fuvolán Prőhle Márton szolgált. Fabiny Tamás püspök hirdette az igét. A szabadtéri istentiszteletnek egészen különleges légköre volt: a gyülekezet így talán még jobban át tudta élni az első karácsony csodáját.