Iowa-i vendégek a Püspöki Hivatalban

Létrehozva: 2013.06.04. 13:11, frissítve: 2013.06.04. 13:11
Budapest – A Magyarországon négy napot töltő Északkelet-iowai Evangélikus Egyházkerület hat fős küldöttsége 2013. május 19-én, vasárnap este az Északi Püspöki Hivatalba látogatott el. A baráti hangulatú összejövetelen Prőhle Gergely országos felügyelő és felesége is részt vettek. A kötetlen együttlét célja egynés jobb megismerése, és a kialakulóban lévő partnerviszony részleteinek megbeszélése volt. Szöveg és fotó: Horváth-Hegyi Áron

Az együttlét vacsorával kezdődött. A desszert előtt a jelenlévők  - egy kis mozgás gyanánt - a Püspöki Hivatal kápolnájába vonultak le, ahol aközös éneklés után a kapcsolatot szimbolizáló táblácskát adta át Fabiny Tamás püspök Steven Ullestad püspöknek. A tábla Budapest távolságot mutatja az iowai Waverly-től (4970 mérföld), az egyházkerület központjától. A hivatalban maradó nyíl alakú tábla pedig Waverly felé mutat.