Adventi kalendárium 24.

Létrehozva: 2022.12.24. 06:30, frissítve: 2022.12.24. 08:31

Adventi naptárral talán már mindannyian találkoztunk: december 1-jétől szenteste napjáig valamilyen apróság, édesség, játék, esetleg idézet bújik meg a számozott kis ablakok mögött vagy a zsákocskákban, gyermeki izgalommal töltve meg a várakozás napjait. Idén mi is szeretnénk hasonlóval kedveskedni olvasóinknak, ezért honlapunkon mindennap egy irodalmi és egy bibliai idézet párosát olvashatják, amelyet kiegészít egy kép, egy rövid ima, egy elmélyülést segítő kérdés vagy egy egyszerű kis „feladat”.

adventi kalendarium 2022 24

József Attila
Betlehemi királyok

Adjonisten Jézusunk, Jézusunk!
Három király mi vagyunk.
Lángos csillag állt felettünk,
gyalog jöttünk, mert siettünk,
kis juhocska mondta – biztos
itt lakik a Jézus Krisztus.
Menyhárt király a nevem,
Segíts, édes Istenem.

Istenfia, jónapot, jónapot;
Nem vagyunk mi vén papok.
Úgy hallottuk, megszülettél
szegények királya lettél.
Benéztünk hát kicsit hozzád,
Üdvösségünk, égi ország!
Gáspár volnék, afféle
földi király személye.

Adjonisten, Megváltó, Megváltó!
Jöttünk meleg országból.
Főtt kolbászunk mind elfogyott,
fényes csizmánk is megrogyott,
hoztunk aranyat hat marékkal,
tömjént egész vasfazékkal.
Én vagyok a Boldizsár,
Aki szerecseny király.

Irul-pirul Mária, Mária
boldogságos kismama.
Hulló könnye záporán át
alig látja Jézuskáját.
A sok pásztor mind muzsikál.
Meg is kéne szoptatni már.
Kedves három királyok,
jóéjszakát kívánok!

„Szeretteim, szeressük egymást, mert a szeretet Istentől van, és aki szeret, az Istentől született, és ismeri Istent; aki pedig nem szeret, az nem ismerte meg Istent, mert Isten szeretet. Abban nyilvánult meg Isten irántunk való szeretete, hogy egyszülött Fiát küldte el Isten a világba, hogy éljünk őáltala. Ez a szeretet, és nem az, hogy mi szeretjük Istent, hanem az, hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul bűneinkért.” (1Jn 4,7–10)

Hálát adok neked, mennyei Atyám, Jézusért. Köszönöm, hogy így, őáltala, őbenne ajándékoztál meg minket, ajándékoztad meg magaddal a világot. Nem kaphattunk, nem kaphatunk nála többet.

A fa alá készített ajándékok között rejtsd el, jelenítsd meg valamiféleképpen azt az ajándékot, amelyet Istentől kapott a világ ezen az éjszakán. Minél egyszerűbb, annál kifejezőbb. Egy üres dióhéjbölcső is lehet.

Az adventi kalendárium irodalmi idézeteit és igéit Vig Balázs, a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodája Gyülekezeti és Missziói Osztályának gyülekezeti referense, az imákat, a kis „feladatokat” és a képeket Németh Zoltán osztályvezető válogatta.
Az adventről bővebben itt olvashatnak.