Isten igéje szenzációs!

Létrehozva: 2022.02.18. 13:03, frissítve: 2022.02.18. 15:20

Pest megyében, a Szentendrei Evangélikus Egyházközséghez tartozó Budakalászon elkezdődött a jelenléti istentiszteletek és bibliaórák sora, Pomázon pedig újraéledtek az alkalmak. Az utóbbi városban már a hetvenes évektől az ige köré gyűlhetnek az evangélikusok, vendégségben a reformátusoknál, Budakalászon azonban teljesen új fejezet nyílt azzal, hogy január 2-án megtartották az első istentiszteletet. A megjelent mintegy harminc főből tizenhatan voltak olyanok, akik a városban élnek, de korábban nem jártak át Szentendre evangélikus templomába. A sikeres plántálásról, a gyülekezetépítésről és a biztató jövőbe mutató tervekről Horváth-Hegyi Olivérrel, a szentendrei evangélikus gyülekezet parókus lelkészével és Győri János Sámuellel, a plántálással megbízott lelkésszel beszélgettünk.