Keresztény nemzet: mítosz vagy valóság?

Létrehozva: 2022.03.29. 06:58, frissítve: 2022.03.29. 13:37

Törekedhet-e az egyház arra, hogy hatalommal igyekezzen átformálni a világot? Mitől keresztény egy nemzet? Többek között ezeket a kérdéseket is megválaszolja Gregory A. Boyd amerikai presbiteriánus teológus, igehirdető a 2004-ben megjelent, a Luther Kiadó és a Hermeneutikai Kutatóközpont közös gondozásában most magyar nyelven is kiadott könyvében. A keresztény nemzet mítosza – Hogyan pusztítja el az egyházat a politikai hatalomvágy? című kötetet március 22-én mutatták be egyházunk országos székházának épületében, az Esterházy Péter és Gitta Könyvtárban. Az alkalmon Kovács Viktor evangélikus lelkész, a Kötőszó blog szerkesztője beszélgetett Laborczi Dóra újságíróval, evangélikus teológussal, a Kovász blog főszerkesztőjével, Fabiny Tibor egyetemi tanárral, evangélikus teológussal, a Hermeneutikai Kutatóközpont vezetőjével, valamint Nagy Gergely református teológussal, lelkipásztorral, a Kálvinista apologetika internetes platformok alapítójával.