A megbecsülő szeretet kinyilvánítása

Létrehozva: 2023.02.06. 18:08, frissítve: 2023.02.06. 21:51

Régi adósságot törlesztett a Magyarországi Evangélikus Egyház, amikor báró Radvánszky Albert egyetemes egyházi és iskolai felügyelőről emlékeztek meg istentiszteleten, illetve sírjának megkoszorúzásával. A február 5-i ünnepi alkalmat éppen halálának hatvanadik évfordulóján tartották, de ebben az esztendőben emlékezhetünk arra is, hogy száz éve iktatták be tisztségébe, és hetvenöt éve mondatták le. A budavári gyülekezetben a délelőtti istentiszteleten Fabiny Tamás elnök-püspök az igehirdetésében, Prőhle Gergely országos felügyelő pedig a beszédében elevenítette fel egyházunk nehéz sorsú, hűséges tisztségviselőjének az alakját, majd együtt helyezték el Radvánszky Albert sírjánál az emlékezés virágait a Farkasréti temetőben. A családot Alexis Radvansky képviselte.