Minden, ami Päivi Räsänen peréről eddig tudható

Létrehozva: 2022.02.09. 16:50, frissítve: 2022.02.09. 18:11

Twitteren megosztott, bibliai vonatkozású üzenete miatt emeltek vádat Päivi Räsänen finn parlamenti képviselő ellen. A volt belügyminiszter pere január 24-én kezdődött Helsinkiben. A nemzetközi sajtóban is nagy visszhangot kiváltó ügy egyik alapkérdése: sértheti-e mások méltóságát, és alkalmas lehet-e gyűlöletkeltésre néhány bibliai ige idézése? Az eset előzményeiről és az eddigi tárgyalási nap legfontosabb pontjairól a Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) Püspöki Tanácsának kérésére Balicza Klára, az MEE Országos Irodája Ökumenikus és Külügyi Osztályának referense állított össze részletes beszámolót. Amikor a nemzetközi és hazai sajtóban igen bőséges, ám olykor pontatlan beszámolók jelennek meg az ügyről, érdemes a rendelkezésre álló dokumentumokból tájékozódni, amelyekből megismerhető a Finnországi Evangélikus Egyház és annak püspökeinek álláspontja is.