Választott tisztségben, a legjobb tudással és hűséggel

Létrehozva: 2023.11.24. 07:00, frissítve: 2023.11.24. 08:44

Fontos esztendő köszönt ránk 2024-ben: hat év után ismét általános tisztújítás lesz egyházunkban. Ne féljünk most a nagy szavaktól: egyházunk jövője a tét. Sok feladat, nem kevés adminisztráció, szervezés, együtt gondolkodás, imádkozásban érlelt felelősségvállalás, a szolgálat örömeinek és terhének hordozására való felkészülés kell, hogy megelőzze a választásokat. A törvény pontosan megszabja, mit, mikor és hogyan kell tenni, ám igazán izgalmas, ha a szabályok mögött bepillantunk egyházközségeink élő, változó, lüktető mindennapjaiba: már most, 2023 őszén komoly előkészületek zajlanak. Krisztus ránk bízta evangéliumát – hogyan szervezzük meg közösségeinket, teremtjük meg a keretét és a hátterét a legszentebb feladatnak, missziói parancsunk beteljesítésének?